Olet täällä

Tietoa kaupungista

Konsulaatit Vaasassa

Alankomaat, Benin, Brasilia, Haiti, Islanti, Iso-Britania, Israel, Italia, Norja, Ranska, Ruotsi, Saksa, Tanska ja Viro

Alankomaat = Netherlands (Hollanti) konsuli Juha Häkkinen, c/o Pohjanmaan kauppakamari, Raastuvankatu 20, 65100 Vaasa
p. +358 50 056 1036, s-posti juha.hakkinen@chamber.fi

Benin = Benin  kunniakonsuli Fredrik Ekholm, Vöyrinkatu 13, 65100 Vaasa
p. 06 320 9100, +358 50 066 0126, faksi 06 320 9101, s-posti fredrik.ekholm@iccc.fi

Brasilia = Brazil kunniakonsuli Stefan Wikman, c/o Roschier Asianajotoimisto Oy, Hovioikeudenpuistikko 11, 65100 Vaasa
p. 020 506 6010, faksi 020 506 6011, s-posti stefan.wikman@roschier.com

Haiti = Ayiti varakonsuli Karl-Erik Kloo, Koulukatu 21, 65100 Vaasa
p. 06 317 8059, +358 50 554 7030, s-posti kalle.kloo@hotmail.fi

Islanti = Iceland  konsuli Björn Nils-Peter Palm, c/o Nordic Chartering Ltd, Yliopistonranta 5, 65200 Vaasa, postiosoite Box 488, 65101 Vaasa
p. +358 40 760 9101, s-posti bjorn.palm@yahoo.com

Iso-Britannia = United Kingdom konsuli

Israel = Israel kunniakonsuli Fredrik Ekholm, Vöyrinkatu 13, 65100 Vaasa
p. 06 320 9100, +358 50 066 0126, faksi 06 320 9101, s-posti fredrik.ekholm@iccc.fi

Italia = Italy kunniavarakonsuli Håkan Anttila, Koulukatu 10 B 8, 65100 Vaasa
p. +358 50 036 2348, s-posti hakan.anttila@abo.fi

Norja = Norway konsuli Kaj Rönnlund, Kgl. Norsk Konsulat, Raastuvankatu 2, 65100 Vaasa
p. +358 50 570 1746, s-posti kaj.ronnlund@therecoporation.com

Ranska = France konsuli Victoria Carp, Rantakatu 7 A 14, 65100 Vaasa
s-posti victoria.carp@roach.fi

Ruotsi = Sweden konsuli Päivi Sairo, c/o Pohjalainen, Hietasaarenkatu 19, 65100 Vaasa
p. 06 247 7989, faksi 06 247 7950, s-posti paivi.sairo@pohjalainen.fi (käynnit sopimuksen mukaan)

Saksa = Germany konsuli Teemu Elopuro, c/o Käyttöauto Oy , Rantamaantie 35, 65350 Vaasa
p. 06 315 6310, s-posti teemu.elopuro@kayttoauto.fi

Tanska = Denmark konsuli Tom Westermark, c/o Harry Schaumans Stiftelse, Hovioikeudenpuistikko 16, 65100 Vaasa
p. 06 7848 901, +358 50 311 2110, faksi 06 78 48 911, s-posti tom.westermark@hss.fi

Viro = Estonia kunniakonsuli Pekka Haapanen, c/o Vaasanseudun Kehitys Oy VASEK, Alatori 1 A, 65100 Vaasa
p. +358 40 507 7330, s-posti pekka.haapanen@vasek.fi