Olet täällä

Lautakuntien puheenjohtajat, varapuheenjohtajat ja sihteerit

Tietoa kaupungista

Sivulla on kauden 2013 - 31.5.2017 lautakuntien puheenjohtajien, varapuheenjohtajien ja sihteerien yhteystiedot.
KVVL
 
Kaupunginvaltuuston vaalilautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
Pirjo Andrejeff
Thomas Öhman
Veli-Matti Laitinen
KEVLTK
 
Keskusvaalilautakunata
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
Kalevi Lahti
Maija-Liisa Widenius
Anna Liisa Suoranta
KUKILTK
 
Kulttuuri- ja kirjastolautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
 
Raija Koivisto-Rasmussen
Mikko Manninen
Marja Mikola, 06 325 3521 ja 040 169 4438
marja.mikola@vaasa.fi
MUSEOLTK
 
Museolautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
sihteeri (varalla)
Irmeli Mandell
Ari Sundberg
Marja Lehesvuo, 06 325 3782, marja.lehesvuo@vaasa.fi
Sofie Sundell, 06 325 3781, sofie.sundell@vaasa.fi
RYLA
 
Rakennus- ja ympäristölautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
Johan Ångerman
Mauri Öljymäki
Anna Liisa Suoranta
SOTELA
 
Sosiaali- ja terveyslautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
 
Thomas Öhman
Virve Airaksinen
Christine Nyholm, 06 325 4664
christine.nyholm@vaasa.fi
TARLA
 
Tarkastuslautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
esittelijä
sihteeri
 

Heimo Hokkanen
Daniel Lahti
Matti Rosvall
Pirkko-Liisa Ala-Karjanmaa

TEATTERI
 
Teatteri- ja orkesterilautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
Janne Viianen
Lotta Saarikoski
Kirsi Sand, 06 325 3965, kirsi.sand@vaasa.fi
TELA
 
Tekninen lautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
 
Erkki Teppo
Ville Jussila
Päivi Saukkoranta, 06 325 4005
paivi.saukkoranta@vaasa.fi
TAK
 
Toisen asteen koulutuslautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
 
Juha Silander
Christer Westerback
Sirkku Salonen, 040 579 7501
sirkku.salonen@edu.vaasa.fi
JATELTK
 
Vaasan seudun jätelautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
 
Robert Grönblom
Michael Luther
Susanna Paavola-Lehtinen, 06 325 4206
susanna.paavola-lehtinen@vaasa.fi
VALA
 
Vapaa-aikalautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
Marko Heinonen
Kim Berg
Mervi Ahola
VAPEOPLA
 
Varhaiskasvatus- ja perusopetuslautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
Pirjo Andrejeff
Riitta Pääjärvi-Myllyaho
Jari Ranta, 040 169 7235, jari.ranta@vaasa.fi
VALUELTK
 
Vähänkyrön aluelautakunta
jäsenet
puheenjohtaja
varapuheenjohtaja
sihteeri
Mikko Nybacka
Marianne Munkki
Liisa Räty