Majoitukset
Hae sopivaa majoitusta majoitustyypin ja paikkakunnan valinnalla tai käytä hakusanaa ja paina lopuksi “Näytä hakutulokset”.
103 Hakutulosta, sivu 1/6
Tyhjennä rajaukset-
Tervetuloa viihtyisään pikkumökkiimme saaristokylässä Norra Vallgrundissa, 30 km Vaasasta. Mökissä on olohuone keittosyvennyksellä ja vuodesohvalla sekä alkovi, jossa on parisänky ja ylävuode. Sopii parhaiten 1–4 hengelle. Mökissä on sähkö. Juomavesi löytyy kanisterista. Ekokuivakäymälä, lämmin ulkosuihku, terassi grillillä ja ulkokalusteilla mökin vieressä. Nauti aidosta hirsisaunasta, jonka lämmität itse. Ota mukaan omat lakanat ja pyyhkeet tai pyydä ne lisämaksusta. Kesällä pihalla on lampaita, kanoja ja koira. Voit lainata pyöriämme esimerkiksi kylän hienolle uimarannalle tai rantavajaan. Ota yhteyttä saadaksesi lisätietoja.
Kausi: huhtikuu–lokakuu
+358 50 053 5254
-
Aijan lomamökit sijaitsevat luonnonkauniissa Utteröössä Vaasan saaristossa, 15 km Vaasan keskustasta. Mökkien läheinen sijainti sekä merenrantaan että metsään, kutsuvat lomailioita kokemaan ainutlaatuisia hetkiä luonnossa.
Aijan lomamökit ovat talviasuttuvia 2 kpl 37m2 mökkiä ja 1 kpl 47 m2 mökki. Jokaisella mökillä on oma erillinen puulämmitettävä hirsisasauna ja yhteinen soutuvene. Mökeillä on iso terassi. Kaikissa mökeissä on kaksi ovellista maku alkoovia. Sähkölämmitys ja ilmastointilaite, lämmin ja kylmä vesi, avotakka, tupakeittiössä TV ja radio. Keittiössä on täydellinen astiasto, sähköhella uunilla, mikro, liesituuletin sekä jääkappi pakastelokeroilla.
Avoinna: toukokuu – syyskuu
+358 50 523 0156
aija@netikka.fi
-
Asunto talossa joka valmistui 2015. Iso kylpyhuone ja sauna, laisetettu parveke. Vain 700 m Vaasan torille.
+358 50 5542 720, +358 44 5542 720
-
Viihtyisä asunto Vaasan puutalokaupunginosassa torin, rautatie- ja bussiaseman sekä palvelujen läheisyydessä. Helppo sisäänkirjautuminen ovikoodilla ja ilmainen pysäköinti omalla autopaikalla. Asunto on erittäin kattavasti varusteltu ja myös nopea langaton internetyhteys on käytettävissä ilmaiseksi. Nauti loma- tai työmatkastasi ja koe kaupunki palveluineen ja nähtävyyksineen kävelymatkan etäisyydeltä. Asunto soveltuu myös pidempään majoittumiseen tai pienelle lapsiperheelle.
https://www.booking.com/Share-nF9Bod
+358 50 334 3387
condo23vaasa@gmail.com
-
Uusi moderni asunto talossa joka valmistui lokakuussa 2015, kahdeksannessa kerroksessa, iso lasitettu parveke. Vain 850 m keskustaan.
+358 50 5542 720, +358 44 5542 720
-
Idyllisesti sijaitseva rivitaloyksiö joen rannalla Vöyrin keskustassa. Viihtyisä, hiljattain remontoitu yksiö, jossa on terassi ja näkymä Vöyri-joelle. Soveltuu yhdelle tai kahdelle henkilölle ja on tarkoitettu lyhytaikaiseen majoittumiseen.
+358 40 700 0907
k-j.sigfrids@certima.fi
-
Vuokraa mökki Bergön saaristossa, josta on kauniit näkymät Selkämerelle.
Bergö Havsuddenissa on 3 mökkiä, jotka on nimetty poikiemme mukaan; Kim, Oliver ja Richard. Kaikista mökeistä on ainutlaatuiset merinäkymät. Mökkeihin mahtuu 6 henkilöä ja ne ovat 40 m2. Niissä on olohuone, keittiö, makuuhuone, suihku+wc ja viihtyisä parvi ja terassi. Varustus sisältää tv, wifi internetillä ja ilmastointi. Jokaisella mökillä on myös oma laituri. Mökki Kimillä ja mökki Richardilla on omat saunat. Jaettu vene on vuokrattavissa.
+358 (0)50 016 0231
kontakt@bergohavsudden.fi
-
Tervetuloa Bergöön karavaanialueelle. Toivomme teille mukavia ja rentouttavia päiviä Bergössä.
Maksu (v. 2025) 15 €/vuorokausi, sisältäen sähkö ja 10 €/vuorokausi ilman sähköä.
WC uimarannan huoltorakennuksessa.
-
Bergö Seaview on hurmaava asunto oman talomme Havsglimtin yhteydessä, asunnolle kuuluu oma terassi ja puutarha alue. Muutaman sadan metrin päässä on hieno rauhallinen uimaranta, tämän yhteydessä on myös urheiluseuran vuokraama rantasauna. Rannan yhteydessä on myös minigolfrata.
Huoneistossa on makuualkovi, kylpyhuone, avokeittiö olohuoneen yhteydessä ja makuuparvi. Liinavaatteet ja pyyhkeet sisältyvät hintaan. Huoneistossa on tilaa noin 4-5 henkilölle.
-
Björkö Eagle´s nest, mökki A (5-6 hlöä.)
Tervetuloa Kotkanpesä-mökkiin A!
Mökki sijaitsee Björköbyssä, Svedjehamnin sataman vieressä, Merenkurkun UNESCOn maailmanperintösaariston sydämessä. Tämä ainutlaatuinen alue tarjoaa monia mahdollisuuksia luonnon helmassa olemiseen. Kalastusta, melontaa, patikointia, uintia ja lintujen tarkkailua.
Mökki A on avoinna ympäri vuoden ja majoittaa 5–6 henkilöä tai perheitä. Tässä yksityisessä mökissä on oma pysäköintipaikka, sisäänkäynti ja aula. Siinä on suuri puutarha, jossa on kalusteita/grilli/pelejä.
Mökissä on makuuhuone, olohuone, kylpyhuone, täysin varusteltu keittiönurkkaus ja takka. Puulämmitteinen sauna varattavissa saapuessa ja jopa hierontahoitoja ajanvarauksella. Lemmikit ovat tervetulleita!
Paikallisesti: kauppa/kahvila – Björkö Handeln – tarjoaa kaiken tarvitsemasi, ja voit vierailla Mårtes-museossa ja Björkön kirkossa. Svedjehamnin satamassa voit vierailla idyllisessä ravintola/kahvila Salterietissä, Kvarken shop -matkamuistomyymälässä, info-pisteessä ja Björkön venemuseossa.
Satamasta lähtee luontopolku Bodvattnet runt (3,4 km), ja Björkö-Panike vaellusreitti (11,6 km) tarkista lautta-ajat, kartta ja tiedot verkkosivuiltamme. Voit myös kiivetä Saltkaret-näkötornille ihailemaan maisemia.
+358 50 536 8275
info@bjorkonkotkanpesa.com
-
Björkö Eagle´s nest, Mökki B (2-4 hlöä.)
Tervetuloa Kotkanpesä-mökkiin B!
Mökki sijaitsee Björköbyssä, Svedjehamnin sataman vieressä, Merenkurkun UNESCOn maailmanperintösaariston sydämessä. Tämä ainutlaatuinen alue tarjoaa monia mahdollisuuksia luonnon helmassa olemiseen. Kalastusta, melontaa, patikointia, uintia ja lintujen tarkkailua.
Mökki B on avoinna ympäri vuoden ja majoittaa 2–4 henkilöä tai perheitä. Tässä yksityisessä mökissä on oma pysäköintipaikka, sisäänkäynti ja viehättävä puutarha, jossa on kalusteita/grilli/pelejä!
Mökissä on olohuone, jossa on vuodesohva kahdelle ja yksi sänky, parvi (jossa kaksi patjaa), kylpyhuone suihkulla ja täysin varusteltu keittiönurkkaus.
Puulämmitteinen sauna on varattavissa saapuessa ja jopa hierontahoitoja ajanvarauksella. Lemmikit ovat tervetulleita!
Paikallisesti: kauppa/kahvila – Björkö Handeln – tarjoaa kaiken tarvitsemasi, ja voit vierailla Mårtes-museossa ja Björkön kirkossa. Svedjehamnin satamassa voit vierailla idyllisessä ravintola/kahvila Salterietissä, Kvarken shop -matkamuistomyymälässä, info-pisteessä ja Björkön venemuseossa.
Satamasta lähtee luontopolku Bodvattnet runt (3,4 km), ja Björkö-Panike vaellusreitti (11,6 km) tarkista lautta-ajat, kartta ja tiedot verkkosivuiltamme. Voit myös kiivetä Saltkaret-näkötornille ihailemaan maisemia.
+358 50 536 8275
info@bjorkonkotkanpesa.com
-
Björkörenin mökki on vuokratupa 6+2 henkilölle. 1 huone, alkovi ja keittiö. Erillisessä venevajarakennuksessa on sauna ja saunakamari.
Mökissä on petipaikat kuudelle hengelle: kaksi kerrossänkyä ja vuodesohva, jossa petipaikka kahdelle. Lisäksi tuvassa on patjoja, tyynyjä ja vilttejä. Ota omat lakanat tai makuupussi. Jos otat makuupussin, ota myös aluslakana ja tyynyliina. Varustus: sähköhella, kuuden hengen astiasto ja ruuanlaittovälineet, kahvin- ja vedenkeitin ja jääkaappi.
Paikalla on värikäs historia metsästäjien levähdyspaikkana ja salakuljettajien tukipisteenä kieltolain aikaan. Tupa sopii hyvin kanoottiretkien tukikohdaksi sillä se sijaitsee kanootti- ja pienvenereittien varrella.
Yksi Björköby-Panike vaellusreitin saaristo-osan loppupisteistä sijaitsee lähistöllä.+358 50 316 1899
panikenmokkitalkkari@gmail.com
-
Iso omakotitalo, isolla kapasiteetilla! Tähän mahtuu vaikka pienimuotoisen sukukokouksen tai vaikkapa yritys joka tarvitsee yksityisyyttä työntekijöilleen. Avoinna ympäri vuoden! Kauniimpaa paikkaa ja luontoa saa kyllä hakea ja tämä vielä 15 min ajomatkan päässä Vaasasta!
-Neljä makuuhuonetta. Yksi parivuoteella, yksi 120cm sängyllä ja kaksi missä tavalliset 80 cm sängyt.
-Kaksi vuodesohvaa ja puhallettava ekstra-vuode.
-Kunnon puulla lämmitettävä sauna.
-Kaikki mitä Suomen luonnosta voi hakea; vaellusreitti menee talon vierestä, kuntorappuja, kelkkaväylä lähellä, maastopyöräreittejä, metsä täynnä marjoja, jne jne.+358 50 593 9632
ostbergcamilla@gmail.com
-
Vanha syytinkitupa 1800-luvun tyyliin. Sisustuksessa käytetty vanhoja maalaustekniikkoja. Takka auttaa omalta osaltaan tekemään suurtuvan tunnelman viihtyisäksi. Makuukamari kahdella sängyllä. Sänkyvaatteet ei sisälly hintaan. WC ja suihku samassa tuvassa. Tupakanpolttoa ja kotieläimet ei sallittua sisätiloissa.
+358 40 667 9879, +358 500 363 681
info@klemets.fi
https://maxmo.sou.fi/fi/klemetsintalo/mokkivaraukset/britahartull/
-
Viehättävä kahden makuuhuoneen talomme on täydellinen perhelomakohde, jos etsit kodikasta ja rentouttavaa pakopaikkaa, joka on samalla lähellä monia koko perheelle sopivia aktiviteetteja.
Tervetuloa kauniiseen suureen maalaistaloomme, josta avautuu upea näkymä meteoriittikraatterille. Tämä ihastuttava maalaistalo sijaitsee rauhallisella 4 hehtaarin tontilla, mutta on silti kätevästi päätien varrella Vaasan sisääntuloväylällä ja lähellä paikallista bussipysäkkiä. Se sijaitsee vain 8,7 km:n päässä suositusta Tropiclandiasta ja tarjoaa vieraille rauhallisen pakopaikan upeilla puutarhanäkymillä.
Ilmainen WiFi ja maksuton yksityinen pysäköinti takaavat mukavan ja rentouttavan vierailun.
Tilavassa lomatalossa on 2 viihtyisää makuuhuonetta, kutsuva olohuone sekä täysin varusteltu keittiö, jossa on viehättävä ruokailutila ja uuni.
Talven saapuessa vieraat voivat nauttia jännittävistä talviurheilulajeista lumisten maisemien keskellä. Olipa kyseessä luonnon tutkiminen tai paikallisiin nähtävyyksiin tutustuminen, tämä idyllinen lomakohde lupaa unohtumattoman kokemuksen. Ja koska Vaasan rautatieasema on vain 11 km:n päässä, kaupungin vilkkaaseen elämään tutustuminen on helppoa ja vaivatonta.
arcticholidayhomes@gmail.com
-
Vietä nautinnollinen loma Vaasan keskustassa sijaitsevissa vuokra-asunnoissamme. Olit sitten liikematkalla tai perhelomalla, tulet ihastumaan asuntoihimme.
Edullisia asuntoja niin pidemmäksi kuin lyhemmäksi ajaksi. Asunnot voi vuokrata, yhdeksi yöksi kuin myös useammaksi kuukaudeksi. Kaikki huoneistot ovat täysin kalustetut ja sijaitsevat ihanan rauhallisessa ympäristössä vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä Vaasan torilta, ostoskeskuksista, yliopistoista ja bussi sekä juna asemalta.
Huoneistomme ovat 45-54 m2 joten ne sopivat hyvin jopa neljälle henkilölle. Useimmissa asunnoissamme on oma sauna. Jos asunnossa ei ole saunaa, niin talosta löytyy yhteinen sauna.
+358 50 324 8488
info@dpapartments.fi
-
Pakene Dragonfly Islandille Sundomiin, Vaasaan – viehättävään kesähuvilaan, jonne pääsee vain veneellä. Nauti henkeäsalpaavista merinäkymistä, kodikkaasta takkatulesta ja rauhallisista auringonnousuista.
Kauniilla saarella Sundomissa sijaitseva, vastikään remontoitu kesämökkimme tarjoaa täydellisen rauhoittavan pakopaikan vain 11 km:n päässä Tropiclandiasta. Saarelle pääsee ainoastaan veneellä. Voimme järjestää kuljetuksen saarelle ja takaisin, tai voit vuokrata veneemme koko oleskelusi ajaksi (hinta saatavilla pyynnöstä).
Mökissä on tilava parveke ja ihastuttava yhdistelmä mukavuutta ja luonnonkauneutta. Sisätiloista löytyy kodikas ja kutsuva oleskelutila takkoineen, täydellinen rentoutumiseen ystävien ja perheen kanssa. Huvilassa on kolme makuuhuonetta, hyvin varusteltu keittiö, jossa on uuni ja liesitaso, sekä viehättävä terassi. Ihaile upeita merinäkymiä patiolta, jossa on ulkokalusteet aamukahville tai ulkona ruokailuun.
Lämmin sauna, virkistävä meressä pulahdus tai iltaisin takkatulen äärellä istuminen tekevät vierailustasi unohtumattoman. Pihalta löytyy grillipaikka pöytineen ja tuoleineen. Ulkokäymälä ja perinteinen maalaismainen suihku. Mahdollisuus lintujen ja peurojen tarkkailuun sekä täydelliseen rauhaan. Pyynnöstä saatavilla myös SUP-lautoja ja kajakkeja.
Kesähuvila sijaitsee 13 km:n päässä Vaasan rautatieasemalta ja 22 km:n päässä Vaasan lentoasemalta, joten se on helposti saavutettavissa. Huomioithan, että saarelle pääsee vain veneellä – matka isännän laiturilta kestää vain 5 minuuttia. Halutessasi voit vuokrata veneen, ilmoitathan siitä meille etukäteen.
Naapurusto tarjoaa rauhallisen ilmapiirin ja upeat auringonnousut, mikä tekee tästä kohteesta täydellisen pakopaikan arjen kiireistä. Varaa lomasi Swimming Deer Islandilla ja luo unohtumattomia muistoja idyllisessä saarimiljöössä.
arcticholidayhomes@gmail.com
-
Jos pidät ulkoilma-aktiviteeteista, tämä talo on sinulle täydellisellä sijainnilla. Tropiclandiaan ajaa vain 10 minuutissa, ja lähistöltä löytyy kalastus-, vaellus-, hiihto- ja pyöräilymahdollisuuksia. Lisäksi käytössäsi on yksityinen ranta-alue, joka tarjoaa hauskaa koko perheelle.
Tilava merinäköalalla varustettu talomme sijaitsee kätevästi vain 12 km:n päässä Vaasan rautatieasemalta. Suuret makuuhuoneet ja kaunis iso talo voidaan vuokrata kokonaisuudessaan (5 makuuhuonetta), 3 makuuhuoneen talona + 2 makuuhuoneen asuntona tai huone kerrallaan.
Vierailla on pääsy kauniiseen isoon puutarhaan, grillialueelle ja täysin varustettuun keittiöön. Majoituspaikka tarjoaa upeat meri- ja puutarhanäkymät ja sijaitsee vain 10 km:n päässä Tropiclandiasta. Mukavuuksiin kuuluu aurinkoterassi, ilmainen WiFi, maksuton yksityinen pysäköinti ja sähköauton latausasema.
Huoneistoissa on oma sisäänkäynti, ruokailutila, takka ja astianpesukone. Jokaisessa yksikössä on myös jääkaappi ja vedenkeitin, ja vuodevaatteet sekä pyyhkeet sisältyvät hintaan.
Vieraat voivat osallistua erilaisiin aktiviteetteihin Vaasan alueella, kuten kalastukseen ja vaellukseen. Lähellä on myös hiihto- ja pyöräilymahdollisuuksia, ja majoituspaikassa on polkupyörien vuokrauspalvelu, yksityinen ranta-alue sekä suksisäilytystila.
Vaasan lentoasema on vain 20 minuutin taksimatkan päässä.
arcticholidayhomes@gmail.com
-
EC-Hostel tarjoaa yhden ja kahden hengen huoneita. Jokaisen huoneen yhteydessä on oma suihkullinen wc. Yhteisessä keittiössä on liesi, uuni, jääkaappi, kahvinkeitin, leivänpaahdin, mikroaaltouuni, keittoastioita sekä ruokailuastioita ja aterimia.
+358 40 507 9613
info@echostel.fi
-
Wästinn sijaitsee Pohjanmaalla Suomen länsirannikolla, noin 50 kilometriä Vaasan pohjoispuolella.
Eco-mökki rannalla merinäköalalla (2 henkilöä). Entinen savusauna, joka sai uuden elämän vuonna 2020.
- Mökin koko on 10 m² ja siinä on kaksi erillistä sänkyä.
- Mökissä ei ole sähköä, mutta käytössä on kesäkeittiö, jossa voi valmistaa ruokaa sekä ladata puhelimen ja tietokoneen.
- Lähettyvillä on myös erillisessä rakennuksessa sijaitseva suihku ja WC.
Majoituksen hintaan sisältyvät liinavaatteet, pyyhkeet ja loppusiivous sekä perinteinen suomalainen puulämmitteinen sauna, joka sijaitsee Wästinnin yksityisellä hiekkarannalla. Tarjoamme ilmaisen WiFin ja pysäköinnin sekä lainattavia polkupyöriä. Lemmikit eivät ole sallittuja.
Wästinnissä on kahvila/ravintola, joka tarjoaa hotellivieraille aamiaisen ja illallisen (varattava viimeistään 1 päivä etukäteen). Huomioithan, että kahvilamme on avoinna vain majoittuville vieraille sekä ennakkoon varatuille ryhmävarauksille.
+358 50 589 9724
info@wastinn.fi