KALASTUS

VAASAN URHEILUKALASTAJAT- VASA SPORTFISKARE RY

http://www.vuk-vsf.com/

Yhteyshenkilö: Heikki Autio puh. 050-4049750; heikki.autio(at)eurofysio.fi

PILK KINGS RY.

http://www.pilkkings.net/

Yhteyshenkilö: Leif Heikkuri puh.040-7048501; leif.heikkuri(at)netikka.fi

KARATE, KORYU UCHINADI

VAASAN KARATEKLUBI

Http://www.vaasankarateklubi.fi

Yhteyshenkilö: pj. Pekka Keto 040 325 6117; pekkaes.keto@gmail.com

VKK DOJO, Olympiakatu 16 a.  Kuva sisältä ja ulkoa VUOKRAUS kotisivuilta.

VAASAN KARATE-DO SHOTOKAI RY.

http://www.kdsvaasa.net

Yhteyshenkilö1: Linda Holm puh. 050-592 5970; linda.holm(at)netikka.fi

Yhteyshenkilö 2: Jens Knip puh.050-5915260

KENDO

VAASAN KENDOSEURA

http://www.kendovaasa.blogspot.fi/

Yhteyshenkilö 1: Juha-Matti Linna; juha-matti.linna(at)netikka.fi

Yhteyshenkilö 2: Karri Rintamaa; karri.rintamaa(at)kolumbus.fi

KEILAILU

VAASAN KEILAILULIITTO RY

http://www.vklvbf.com

Keilahalli: Ruutikellarintie 2, kassa puh.06 -3172257; kassa(at)vklbf.com

Cinema bowling Vaasa

http://www.cinemabowling.com Osoite: Kauppapuistikko 18 puh 020 7191919

KENKOPALLO

VAASANSEUDUN INVALIDIT RY

www.vaasaninvalidit.fi

toimisto(at)vaasaninvalidit.net

Yhteyshenkilö 1: Pertti Meriruoho puh. 044 3251245

Yhteyshenkilö 2: Anita Pihlajaniemi puh. 045 2765680

KICK-BOXING/POTKUNYRKKEILY

WASA FIGHTSPORT

http://www.wasafightsport.fi

Yhteyshenkilö 1: Jarkko Jussila puh 040 5615 564; kickboxing(at)budokan.fi

Yhteyshenkilö 2. Pirkka Suksi puh 044 3200 374; pirkka_suksi(at)hotmail.com

KIIPEILY

HIGH SPORT

http://www.highsport.fi

Yhteysnumero: 0500-447778; vaasanhighsport(at)gmail.com

KIRPPUJUMPPAA(=Satujumppa)

VAASAN VASAMATTARET RY.

Http://www.vaasanvasamattaret.fi

Petronella Primetta; petronella.primetta(at)hotmail.com

KOIRAURHEILU ,agility

BOTNIC AGILITY CLUB RY.

http://www.botnicagilityclub.com/

Yhteyshenkilö: Åsa Löf puh.050-5004175; asa.fof(at)vaasa.fi

VAASAN AGILITY-SEURA RY

Http://www.vaasanagilityseura.com

Yhteyshenkilö: Timo Teileri, puh.050- 5659655; timoteileri(at)gmail.com

POHJANMAAN SEROPIT RY

http://seropit.webs.com/

Yhteyshenkilö: Tanja Heino puh. 046-6458603; heino.tanja(at)gmail.com

KORIPALLO

VAASAN SALAMA RY.

http://www.vaasansalama.fi/

Yhteyshenkilö: Valkki Katja puh. 040-7263031; katja.valkki(at)hotmail.com

Naisten harrastejoukkue: Sari Hakapää puh. 040-5960158; sari.hakapaa(at)gmail.com

KREIKKALAINEN TANSSI

http://www.qnet.fi/meltemia

Yhteyshenkilö 1: Paula Isaksen 0400-568385

Yhteyshenkilö 2: Barbro Haavisto; barbro.haavisto(at)saunalahti.fi

KUNG-FU

SHAOLIN WUSHU ASSOCIATION

http://www.shaolinkick.com

info(at)shaolinkick.com;

lasten(7-11v) kung-fun alkeet; tiikerit(at)shaolinkick.com

KUNTOJUMPPA

VAASAN VASAMATTARET RY.

http://www.vaasanvasamattaret.fi

Aikuiset, yhteyshenkilö: Jaana Mattila; jaana.mattila(at)fimnet.fi

PALOSAAREN URHEILUSEURA

http://www.palosaarenurheiluseura.fi

Naiset: yhteyshenkilö: Annikki Rantala puh. 0400 966000; annikki.rantala1(at)pp.inet.fi

IK HELLAS

Naiset: yhteyshenkilö: Barbro Haavisto puh.050-5355249; barbro.haavisto(at)saunalahti.fi

KUNTOLIIKUNTAA

VAASAN KIISTO RY

Yhteyshenkilö: Antti Koski puh. 044-5902245

KUNTOSALIHARJOITTELU

BRANDO GYM
http://www.hoteltekla.fi/
puh. 06-3276411

HIETALAHDEN KUNTOTALO
http://www.vaasa.fi/liikunta
puh. 040-5893695 tai 040-5245912

LADY LINE, VAASA
http://www.vaasa.ladyline.fi
puh. 010-3963200

LIIKUNTAKESKUS EASY FIT
http://www.easyfit.fi

WAW WELLNES PLANET
http://www.planetwaw.com
puh. 044 3233 599; info(at)planetwaw.com

WASA SPORT CLUB
http://www.wasasportclub.net
puh. 06-3189700

WASAMOVE KUNTOKESKUS
http://www.wasamove.fi
puh. 010 320 0500

KÄVELYTAPAHTUMAT JA -RETKET 

VAASAN KÄVELYKLUBI RY.

Http://www.vaasanmarssi.fi

Kansainvälinen kävelytapahtuma Vaasan Marssi elokuussa ennen koulujen alkua. 

Järjestäjä: Vaasan Kävelyklubi ry, puh. 040-736 1238 tai 0400-251 220

Yhteyshenkilö 1: Helena Kyröläinen; helena.kyrolainen(at)netikka.fi

Yhteyshenkilö 2: Raija Koivurova; raija.koivurova(at)netikka.fi

 
Päivitetty 4.7.2014 Suihkonen Minna

Vaasan kaupunki

Puhelinvaihde: 06-325 1111, Käyntiosoite: Vaasanpuistikko 10, VAASA

Postiosoitteet:

Kaupungin yleinen osoite:
PL 3, 65101 Vaasa

Teknisen toimen osoite:
PL 2, 65101 Vaasa

Sosiaali- ja terveysviraston osoite: PL 241, 65101 Vaasa

Yhteystiedot