Förbigå menyn

Orkesterns kontaktuppgifter

Orkesterns personal

Orkesterns personal

Mia Huhta Vaasan kaupunginorkesteriMia Huhta, Intendent
+35840 524 8877
mia.huhta@vaasa.fi

 

 

Päivi Tuisku, Informations- och marknadsföringskoordinator
+35840 086 0745
paivi.tuisku@vaasa.fi

 

 

Minna Läspä, Producent
+35850 066 9101
minna.laspa@vaasa.fi

 

 

Sirpa Parkkali-Tuovinen, Byråföreståndare
+35840 839 0547
sirpa.parkkali@vaasa.fi

 

 

Minjoo Ga, Notbibliotekarie och orkesterinspicient
+35840 178 2169
minjoo.ga@vaasa.fi

 

Pirjo Simelius, Produktionsassistent
+ 35840 6361270
pirjo.simelius@vaasa.fi

Stadshusets personal

Jari Suomela, Stadshusets värd
+35840 772 9733
jari.suomela@vaasa.fi

Kenneth Salmensuo, Stadshusets ämbetsverksmästare
+35840 352 4011
kenneth.salmensuo@vaasa.fi

Café Maestro

Tuija Kaski-Kuula
+35840 836 2616
tuija.kaski-kuula@vaasa.fi

Orkesterns adressuppgifter

E-postadress

vaasacityorchestra@vaasa.fi

Postadress

Vasa stadsorkester
PB 3
65101 Vasa

Besöksadress

Vasa stadshus (2:e vån.)
Senatsgatan 1
65100 Vasa

Faktureringsadress

Vasa stad
Stadsorkestern
PB 129
65101 Vasa

FO-nummer: 0209602-6