Sök boende
Välj önskad boendeform och/eller område eller sök med hjälp av sökord, avsluta med att trycka ”Visa sökresultat”.
30 Sökresultat, sida 2/2
Ta bort filter-
Odd Inn erbjuder övernattning i lägenheter och grupprum. Lokaler för bröllop, konferenser, utbildning, kurser och läger. Elstolpplatser för caravan – Wc, dusch, kök. Naturupplevelser och bra fiskevatten.
+358 45 1195 155
info@oddinn.fi
-
ReplotBo erbjuder boende och upplevelser i Replot i villan Villa Idören vid havsstranden. Villa Idören passar utmärkt för familjer, semesterfirare, olika grupper och fiskare. De rymliga sällskaps- och matutrymmena samt den stora terrassen med havsutsikt erbjuder en härlig miljö för en avkopplande semester.
Boendet finns i den år 2021 byggda villan med tre sovrum och totalt sex sängplatser. I bastustugan finns dessutom två sängplatser, och vid behov kan logi ordnas för cirka 10 personer. Köket är utrustat med spis, ugn, mikrovågsugn, kylskåp och övriga nödvändiga köksmaskiner och kärl. I villan finns inomhustoalett och dusch.
Villa Idören har en vedeldad strandbastu och badtunna, och simmöjlighet finns vid havsstranden. Vi erbjuder även lämpliga båtar för både fiske och utflykter i skärgården. Det är också möjligt att boka måltider och kaffestunder till Villa Idören.
Hjärtligt välkommen att trivas i en havsnära semesterdestination!
+358 44 980 7799
replotbo@gmail.com
-
ReplotBo erbjuder boende och upplevelser i Replot vid Villa Äspskäret.
Villa Äspskäret ligger cirka 20 minuters bilresa från Vasa. Villan är särskilt lämplig för företag och större grupper för boende och rekreation. Villan erbjuder en vacker havsutsikt och gästerna kan verkligen komma nära naturen. Det finns fyra sovrum och totalt 12 sängplatser (vid behov kan 2–4 extra sängar ordnas).
Det moderna och välutrustade köket passar även för större gruppers matlagning. Det finns också möjlighet att beställa måltider och kaffestunder till villan.
I huvudbyggnaden på Villa Äspskäret finns 2 toaletter, duschutrymmen och en bastu med havsutsikt. Från terrassen leder trappor ner till bryggan för bad, och bredvid terrassen finns ett stort bubbelbad.
Villa Äspskäret är den perfekta platsen för avkoppling och boende mitt i naturen!
+358 44 980 7799
replotbo@gmail.com
-
Seaman´s nest är vackert beläget vid Norra Vallgrund hamn, ca 30 km från Vasa.
Det finns plats för 4 personer. I huset finns kök, vardagsrum med 2 sängar och en bäddsoffa för 2 personer, badrum.
Till bekvämligheterna hör: kyl med frys, micro, kaffekokare, TV, wi-fi, gasgrill.
Möjlighet att använda båt och att hyra utebastu.Bokningar via Airbnb eller Booking.comin:
+358 50 536 0095
maria@villasjoman.fi
-
Selmas Torp, beläget i Maxmo, Tottesund, är en nyrenoverad stuga som inretts med mycket kärlek och omtanke för er trivsel. Övernattning för 6 – 8 personer.
Stugan finns i närheten av Nabbens gästhamn och ett stenkast från den populära sommarrestaurangen Nabbens restaurant.+358 50 5555 226
info@selmastorp.fi
-
Härlig villafastighet belägen i Kvarkens Världsarvsområde, ca 40km från Vasa Centrum. Bilväg, el och vatten.
Rymlig och välutrustad stuga med 7 bäddplatser i huvudbyggnaden . I nedre våningen öppet kök (fullt utrustat med diskmaskin), 1st 2 personers sovrum. i övre våningen 1 dubbelsäng och 1 våningssäng. Bastubyggnaden erbjuder även bäddplats för 1-2 personer.
Behöver du mera bäddplatser så finns även en liten stuga på samma tomt att hyras. Öppen planering med mini-kök, spis, soffa och dubbelsäng! Njut av strandbastu, badbalja eller ett dopp i havet från bryggan eller stranden. Roddbåt finns till förfogande. Hör av dig så berättar vi gärna mera!
+358 40 134 6337
mia@storms.fi
-
Representativ vinterbonad stockvilla av massiv lamellstock på en underbar semesterplats mitt i Kvarkens världsnaturarv. Havsutsikt från nästa varje fönster. Solen skiner från havssidan nästan hela dagen – sydväst strand.
+358 50 364 1477
tom.lipkin@novia.fi
-
Villa Meribjörkö ligger vid havet i Kvarkens världsarvsskärgård bara 30 km från Vasa.
Boende för totalt 14 personer
På övervåningen för 4 personer, nedre för 6, extrasängar för 4 personer
På sommaren finns sommarrum för 2-3 personer i en separat innergård+358 44 368 3006
jukka@meribjorko.fi
-
Villa Sjöman är vackert beläget vid Norra Vallgrund hamn, ca 30 km från Vasa.
Det finns plats för 6 personer. I huset finns kök, sovrum med 4 sängar, brasrum med bäddsoffa för 2 personer, ett badrum och en liten bastu. Till bekvämligheterna hör: kyl, frys, micro, diskmaskin, tvättmaskin, torktumlare, TV, wi-fi, gasgrill. Möjlighet att använda båt och hyra utebastu.
Bokningar via Airbnb eller Booking.com
- https://www.airbnb.se/rooms/35678093
- https://www.booking.com/hotel/fi/villa-sjoman-with-seaview.sv.html
+358 50 536 0095
maria@villasjoman.fi
-
Åminne Stugby är beläget på västkusten vid havet och är ett utmärkt alternativ för övernattning! På campingområdet finns olika storlekar och standard på stugor, tält- och husvagnsplatser, strandbastu, grillkåta som alla gäster får använda samt en liten lekplats åt barnen. Till vår service hör också en restaurang med A-rättigheter, mötesutrymmen, och en bastuavdelning med jacuzzi.
Hos oss kan man övernatta från maj till september, övriga tider enligt väder och överenskommelse.+358 6 3651 135
info@aminnestugby.fi